سرمايه روانشناختي

این آگهی منقضی شده است .
سرمايه روانشناختي
درباره این آگهی بیشتر بخوانید :
این آگهی منقضی شده است .
تاب ارزشمند سرمایه روانشناختی لوتانز، یوسف و آوولی- توسط دکتر جمشیدیان (عضو هئیت علمی دانشگاه اصفهان) و محمد فروهر به نام "سرمایه روانشناختی سازمان: تحول مزیت رقابتی کارکنان"ترجمه شده است و به زودی راهی بازار خواهد شد.

http://upload7.ir/images/66700895019721760798.gif

عنوان اصلی کتاب: Psychological capital:Developing the Human Competitive Edge

در اینجا به معرفی کتاب و نویسندگان گرانقدر آن که سه تن از بزرگان عرصه مدیریت و رهبری در کلاس جهانی میباشند پرداخته میشود.

مقدمه مترجمان

نوع نگاه و نگرش به منابع انسانی و چگونگی توجه و مدیریت آنها در هر عصری متفاوت است. اگرچه در زمان‌های نه چندان دور توان بازو و کمیت کارکنان از اهمیت خاصی برخوردار بوده است، با ورود به عصر تکنولوژی، دانش و اطلاعات که طی آن بسیاری از کارها به دستگاهای پیشرفته و مدرن سپرده شد، تخصص­ها، مهارت­ها و دانش نیروی انسانی مورد توجه دانشمندان علوم مدیریتی قرار گرفت. با این حال نوع رفتار و کنش مدیران و رهبران سازمانی با زیر دستان تا حد زیادی به نوع نگرش آنها به قابلیت­ها و توانمندی­های زیر دستان بستگی دارد. تا پیش از این رفع نقص­ها و اشتباهات نیروی انسانی و دادن بازخورد منفی به آنها بیشتر مورد توجه مدیران منابع انسانی و متخصصان رفتار سازمانی قرار داشت و توجه اندکی به توانمندی­ها و ظرفیت­های آنها و تلاش در جهت رشد و توسعه این توانمندی­ها و ظرفیت­های می‌شد. با ورود به دهه 1990 ابتدا مارتین سلیگمن موج مثبت‌گرایی را وارد روان شناسی بالینی کرد و بعد از آن کسانی چون لوتانز(2002)، کامرون و همکاران (2007)، نلسون و کوپر(2007) و لوتانز و همکاران (2007) این موج مثبت‌گرایی را وارد عرصه پر چالش و رقابت سازمان و کسب و کار و رفتار سازمانی کردند و دو موج رفتار سازمانی مثبت‌گرا و پژوهش سازمانی مثبت‌گرا که هدف هردو مطالعه توانمندیها و ظرفیت­های نیروی انسانی در محیط کار است را به راه انداختند و از دل این تحققیات و نظریه پردازی ها سرمایه روان‌شناختی ظهور پیدا کرد. سرمایه روانشناختی مبنای تئوریک و تحقیقی داشته و فراتر از بحث های کلامی، فلسفی و روان شناسی موفقیت می باشد. همچنین، بنا به گفته محققان این سرمایه به عنوان مزیت رقابتی فراتر از سرمایه انسانی و اجتماعی بوده و حتی این دو را پوشش می‌دهد. آموزش پذیر بودن سرمایه روان‌شناختی یک مزیت عمده برای آن محسوب می‌گردد و چنانچه از نتایج تحقیقات بر می‌آید توجه به سرمایه گذاری در این نوع سرمایه دارای اثرات مطلوب فردی و سازمانی و نرخ بازگشت سرمایه قابل قبولی است. این کتاب در نوع خود اولین کتابی است که به رهبری لوتانز _ یکی از بزرگان عرصه رفتار سازمانی _ و دو تن دیگر از صاحب نظران عرصه مدیریت و رهبری _ آوولی و یوسف_ تئوری و تحقیق و کاربردهای روان‌شناسی مثبت‌گرا در محیط کار و سازمان را به منصه ظهور رسانده است.

Fred Luthansدر سال 1939 در شهر کلینتون به دنیا آمد. وی مدرک لیسانس ریاضی (1961) ارشد MBA (1965) و دکتری مدیریت و روان شناسی اجتماعی (1956) را از دانشگاه لووا اخذ نمود. وی یکی از اولین محققان در زمینه کاربردی کردن علوم رفتاری جهت فهم بهتر و مدیریت موثرتر رفتار انسان در سازمان می‌باشد. کتاب رفتار سازمانی وی که به تازگی ویرایش دوازدهم آن نیز منتشر شده (در سال 2011) اولین و مهمترین اثر درباره رفتار سازمانی است که تا کنون به چندین زبان ترجمه شده است. وی دارای 180 عنوان مقاله چاپ شده در مجلات معتبر، 19 عنوان کتاب و دارای 47 عنوان مقاله در فصلهای کتاب­های منتشر شده تا سال 2010 می­باشد. وی در سال 1986 به عضویت هیئت علمی دانشگاه نبراسکا درآمد و از آن تاریخ مسئولیت­های مختلفی در دانشگاه و خارج از دانشگاه بر عهده داشته و دارای چندین جایزه و لوح تقدیر در عرصه دانشگاهی، مدیریتی و پژوهشی می باشد.

Carolyn M. Youssef دانشیار دانشکده مدیریت و مسئول بخش تحقیق سرمایه انسانی دانشگاه بِلویو می باشد. زمینه تحقیقات اصلی وی مثبت‌گرایی و چگونگی کاربرد آن در زمینه بهره وری کاری می باشد. وی دارای دو عنوان کتاب، 8 عنوان مقاله چاپ شده در مجلات معتبر و 16 عنوان مقاله در کتابهای چاپ شده می باشد. وی نیز دارای افتخارات بسیاری در عرصه تحقیق و مدیریت و تدریس می باشد.

Bruce J. Avolio چهره ای بین المللی و شناخته شده در زمینه رهبری می‌باشد. وی مدرک دکتری خود را در سال 1981 از دانشگاه آکرون اخذ نمود. وی در سراسر دنیا به کار مشاوره و رهبری شرکتهای دولتی و خصوصی می پردازد و مشاور ارتش در چند کشور نیز می‌باشد. آوولی از سال 2008 به عضو هیئت علمی دانشگاه واشنگتون درآمد و دارای 10 عنوان کتاب و بیش از 130 مقاله در زمینه رهبری و زمینه های وابسته و یکی از صاحبنظران به نام در زمینه رهبری اصیل می‌باشد. از افتخارات عمده وی می‌توان به عضویت در انجمن روان شناسی آمریکا و ریاست مدیریت منابع انسانی و بخش رفتار سازمانی آکادمی مدیریت اشاره کرد.کتاب حاضر در هشت فصل تدوین شده در فصل اول ضمن اشاره کوتاهی به تاریخچه روان شناسی مثبت‌گرا به اهمیت سرمایه روان‌شناختی در عصر پر چالش امروز به بیان ملاک­های انتخاب چهار ظرفیت اصلی سرمایه روان‌شناختی مبتنی بر رفتار سازمانی مثبت‌گرا پرداخته شده است. در فصل دوم، سوم، چهارم و پنجم چهار ظرفیت اصلی سرمایه روان‌شناختی یعنی خودکارآمدی/ اعتماد به نفس، امیدواری، خوش بینی و انعطاف پذیری در قالب مثال­های کاربردی و تعاریف روشن مفاهیم همراه با تمرین­های خود ارزیابی و ذکر مخاطرات بالقوه هر یک از این ظرفیت­ها که می‌بایست تلاش کرد از آنها اجتناب نمود و پیشنهادات و رهنمودهایی برای پژوهش­های آینده ارائه شده است. فصل ششم و هفتم بیان می‌دارند که سرمایه روان‌شناختی نظریه ای پویا و در حال تکوین است و به بیان ظرفیت های بالقوه سرمایه روان‌شناختی شناختی و اجتماعی که می‌توانند در آینده مورد توجه قرار گیرند همراه با مقایسه آنها با ملاک­های رفتار سازمانی مثبت‌گرا پرداخته شده است. فصل انتهایی کتاب نیز به چالش­های سنجش سرمایه روان شناختی و ارزیابی میزان نرخ بازگشت سرمایه روان شناختی می‌پردازد در بخش پیوست کتاب نیز پرسشنامه استاندارد سنجش سرمایه روان شناختی در محیط کار جهت استفاده محققان وجود دارد. کتاب حاضر در درجه اول به مدیران، رهبران سازمانی و مشاوران جهت توسعه ظرفیت­های نیروی انسانی، شناسایی و شکوفایی پتانسیل­های بالقوه آنها توصیه می‌گردد. این کتاب می‌تواند به عنوان بخشی از واحدهای درسی در سطح دانشگاه‌ها در رشته های مدیریت، روان­شناسی صنعتی سازمانی و مشاوره شغلی جهت چگونگی ایجاد تغییر مثبت در نگرش مدیران و دانش آموختگان نسبت به منابع انسانی، همچنین ایجاد تحول مثبت در کارکنان و سازمان تدریس شود. همچنین، این کتاب یک خود آموز برای تمام کسانی است که به رشد و پیشرفت شخصی و شغلی خود بها می‌دهند.


سرمايه روانشناختي سازمان: تحول مزيت رقابتي سرمايه انساني (لوتانز‌،‌يوسف و آوولي) ترجمه عبدالرسول جمشيديان و محمد فروهر. تهران . انتشارات آييژ (1392)اطلاعات آگهی

این آگهی منقضی شده است ...
  • ثبت کننده : محمد فروهر
  • آدرس : تهران- كتاب فروشيهاي روبه روي دانشگاه تهران
  • استان : سایر
  • تلفن : 09365818128
  • ایمیل :
  • قیمت : 12000
  • تعداد بازدید : 4554

نظر شما در مورد این آگهی چیست ؟

برای ثبت نظر میبایست در ورسایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید .