فوم بتن

این آگهی منقضی شده است .
فوم بتن
درباره این آگهی بیشتر بخوانید :
این آگهی منقضی شده است .
بتن سبک (Light Weight Concrete) که آن را به نامهاي فوم بتن (FC) و بتن اسفنجي (Porous Concrete) نيز مي شناسند. در واقع بتن سبک همان بتن است که درون آن حبابهاي هوا به صورت منظم چيده شده اند و به آن حالت اسفنجي مي دهد. بتن سبک از ترکيب سيمان، آب و فوم (ماده شيميايي توليد کننده کف) تشکيل مي شود. ابتدا دوغاب بسیار روانی از سیمان تولید می شود، سپس فوم تثبیت شده و پیش ساخته (توسط فوم ژنراتور) به آن تزریق می گردد. نسبت فوم و دوغاب چگالی یا وزن مخصوص بتن سبک را تعیین می کند.
حالت اسفنجي بتن سبک باعث مي شود تا مشخصات منحصر به فردي در بتن ايجاد شود که آن را براي بکارگيري در عملياتهاي مختلف ساختماني ايده آل مي نمايد. از قبيل اين مشخصات مي توان سبکي، عايق بندي قوي رطوبتي/حرارتي، درجه بالاي سياليت (روانروی یا ویسکوزیته)، میخ خوری و برش پذيري را نام برد. بتن سبک را مي توان در کف سازی طبقات، شيب بندي پشت بام، تهيه بلوکهاي غير باربر سبک، بلوکهاي پيش ساخته، پانلهاي جدا کننده SLAB ها بکار برد. از آنجا هر گونه نازک کاري به راحتي روي پوشش فوم بتن قابل اجراست و ضمناً چسبندگي قابل توجهي با سيمان و گچ دارد، به همين دلايل اخيراً مورد توجه معماران و مجريان پروژه هاي ساختماني قرار گرفته است. بتن سبک را مي توان برحسب مقاومت مورد نياز از 200 تا 1600 کيلوگرم بر متر مکعب توليد کرد.
1- عامل اقتصادي: سبكي وزن با مقاومت مطلوب فوم بتن با توجه به نوع كاربرد آن، بطور كلي به لحاظ اقتصادي مخارج ساختمان را به ميزان قابل ملاحظه اي كاهش مي دهد چون در نتيجه استفاده از آن، وزن اسكلت فلزي و ديوارها و سقف كاهش يافته و ضمناً باعث كاهش مخارج فونداسيون و پي در ساختمان مي گردد كه با توجه به خواص فوق، با سبك تر بودن ساختمان، نيروي زلزله خسارات كمتري را در صورت وقوع متوجه آن مي سازد.
2- سهولت در حمل و نقل و نصب قطعات پيش ساخته: حمل و نقل قطعات پيش ساخته با فوم بتن هزينه كمتري را نسبت به قطعات بتني دربرداشته و نصب قطعات به علت سبكي آنها بسيار آسان مي باشد، هرگونه نازك كاري به راحتي روي پوشش فوم بتن قابل اجراست و ضمناً چسبندگي قابل توجهي با سيمان و گچ دارد.
3- خواص فوق العاده عايق بودن در مقابل گرما، سرما و صدا : فوم بتن به علت پائين بودن وزن مخصوص آن يك عايق موثر در مقابل گرما، سرما و صداست. ضريب انتقال حرارتي فوم بتن بين 65 0/0 تا 435/0 k cal / m2 hc مي باشد (ضريب هدايت حرارتي بتن معمولي بين 3/1 تا 7/1 مي باشد) استفاده از فوم بتن به عنوان عايق باعث صرفه جويي در استفاده از وسائل گرمازا و سرمازا مي گردد. فوم بتن عايق مناسبي جهت صدا با ضريب زياد جذب آگوستيك به شمار مي رود كه در نتيجه به عنوان يك فاكتور رفاهي در جهت جلوگيري از ورود صداهاي اضافي اخيرا مورد توجه طراحان قرار گرفته است.
4- خصوصيات عالي در مقابل يخ زدگي و فرسايش ناشي از آن و مقاومت در برابر نفوذ رطوبت و آب: نظر به اينكه فوم بتن در قشرهاي سطحي داراي تخلخل فراوان مي باشد در نتيجه شكافهاي موئين و و درزهاي كمتري در سطح ايجاد مي شود و اگر پوشش فوم بتن با ضخامت كافي مورد استفاده قرار گيرد در مقابل خطر نفوذ باران و رطوبت مقاومت مطلوبي خواهد داشت.
5- مقاومت فوق العاده در مقابل آتش: مقاومت فوم بتن در مقابل آتش فوق العاده مي باشد. به طور مثال قطعه اي از نوع فوم بتن با وزن فضايي 700 الي 800 كيلوگرم در متر مكعب كه حداقل 8 سانتي متر ضخامت داشته باشد به راحتي تا 1270 درجه سانتي گراد را تحمل مي نمايد و اصولا در وزنهاي پائين غيرقابل احتراق است.
6- قابل برش بودن: به دليل قابل برش بودن با اره نجاري و ميخ پذير بودن آن. كارهاي سيم كشي و نصب لوازم برقي و تأسيسات خيلي سريع و به راحتي قابل عمل خواهد بود.

اطلاعات آگهی

این آگهی منقضی شده است ...
  • ثبت کننده : فوم بتن
  • آدرس : سعادت آباد، بلوار فرحزادی، بوستان دوم، پلاک 2، طبقه هفتم، واحد 701
  • استان : سایر
  • تلفن : 09121068074-22346862
  • ایمیل : pavirax@gmail.com
  • قیمت :
  • تعداد بازدید : 3465

نظر شما در مورد این آگهی چیست ؟

برای ثبت نظر میبایست در ورسایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید .